Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieka uzteikums un slimības lapas apmaksa

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. novembrī, 2022
Anzelika

Labdien. Rakstīju atlūguma vēstuli no 1. oktobra, 28. septembris, veselības dēļ nevarēju doties uz darbu, izsniedza slimības lapu. Vai darba devējam ir jāapmaksā slimības lapa A?

A
atbild:
09. novembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Vispārēji darbiniekam ir tiesības uzteikt darba līgumu, pamatojoties uz Darba likuma 100. pantu, vienu mēnesi iepriekš. Tomēr puses var vienoties arī par citu uzteikuma termiņu.

Ja pēc paša iesniegta uzteikuma darbinieks ir saslimis un tam ir izsniegta slimības lapa A, tad, lai darba devējs slimības laiku iekļautu uzteikuma termiņā ( to apmaksātu, līdz slimības lapa tiek noslēgta), darbiniekam par to ir jāizsaka vēlme iesniegumā. To paredz Darba likuma 100. panta pirmā daļa.

Ja šādu vēlmi darbinieks rakstveidā nav izteicis, darba devējam ir pienākums apmaksāt slimības lapu likumā noteiktajā kārtībā tikai līdz dienai, kad stājas spēkā uzteikuma termiņš.