Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai viena kāpņu telpa var sadalīt kopīpašumu dzīvokļos

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. septembrī, 2022
Arnis Šmitiņš

Labdien! Kopīpašuma namam ir trīs atdalītas kāpņu telpas, katrā 10 dzīvokļu. Vai vienas kāpņu telpas īpašniekiem (10 dzīvokļiem) ir iespējams atdalīties no kopīpašuma un šos 10 dzīvokļus pārreģistrēt uz dzīvokļu īpašumiem, pārējo divu kāpņu telpu 20 dzīvokļiem paliekot kopīpašumā?

A
atbild:
22. septembrī, 2022
Rīgas Stradiņa universitātes Sociālo zinātņu fakultāte
Inga Kudeikina, Dr. iur., asociētā profesore

Tiesiski tas ir iespējams, jautājums –, vai tas ir iespējams tehniski. Vispirms jāvēršas pašvaldības būvvaldē, kur jāsaņem būvatļauja (atsevišķa ieeja utt.), tad Valsts zemes dienests izveidos atsevišķu īpašumu un pēc tam to varēs reģistrēt zemesgrāmatā. Svarīgi, vai pašvaldība šādu projektu saskaņos.