Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja dzīvokli izmanto kā viesnīcu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. septembrī, 2022
ludmila

добрый день, нужно ли согласия жильцов многоэтажного дома для открытия в одной из квартир/собственника/квартиру гостиннечного типа?

Labdien! Vai ir nepieciešama daudzstāvu ēkas īpašnieku piekrišana, lai atvērtu viesnīcas tipa dzīvokli kādā no īpašnieka dzīvokļiem?

A
atbild:
14. septembrī, 2022
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Indra Dogādova, zvērināta advokāte

Dzīvokļa īpašuma likuma 9. panta pirmā daļa nosaka, ka dzīvokļa īpašniekam attiecībā uz dzīvokļa īpašumu ir pilnīgas varas tiesības, tai skaitā tiesības valdīt un lietot dzīvokļa īpašumu, iegūt no tā labumu, izmantot to pēc sava ieskata mantas pavairošanai un lietot to jebkādā veidā, ciktāl dzīvokļa īpašnieku neierobežo likumi un tas nerada traucējumus citiem dzīvokļu īpašniekiem.

Līdz ar to dzīvokļa īpašnieks, kamēr tas neietekmē ēkas kopīpašuma daļu, ar savu īpašumu var rīkoties pēc saviem ieskatiem.