Par piemaksām ieslodzījumu vietu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
09. augustā, 2022
Jānis

Labdien!
Vai ieslodzījumu vietu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm ir tiesības saņemt speciālo piemaksu par dienestu, kas saistīts ar īpašu risku, kā tas noteikts Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 15. panta pirmajā daļā un Ministru kabineta 21.06.2022. noteikumu Nr. 361 “Noteikumi par valsts institūciju amatpersonu un darbinieku darba samaksu un tās noteikšanas kārtību, kā arī par profesijām un specifiskajām jomām, kurām piemērojams tirgus koeficients” 22. punktā?

A
atbild:
16. augustā, 2022
Valsts kanceleja
Santa Jirgensone, Komunikācijas departamenta konsultante

Jā, atsevišķām ieslodzījumu vietu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm ir tiesības saņemt speciālo piemaksu par dienestu, kas saistīts ar īpašu risku. Tas izriet no minēto Ministru kabineta noteikumu Nr. 361 4. pielikuma. Šajā pielikumā uzskaitītas iestādes un amatu grupas, kur amatpersonas (darbinieki) par darbu, kas saistīts ar īpašu risku, saņem piemaksu līdz 25% no noteiktās mēnešalgas. Starp minētajām iestādēm un amatu grupām ir arī, piemēram, “Ieslodzījuma vietu pārvaldes iestāžu amatpersonas (darbinieki), kuras strādā cietumos un audzināšanas iestādēs nepilngadīgajiem”.