Tas, kur iegūt reģistrācijas numuru, jānoskaidro valstī, kurā strādā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. augustā, 2022
Dans

Labdien! Kas ir sociālais reģistrācijas numurs (social registration number)? Meklēju, jo man prasa to darbavietā Zviedrijā.

A
atbild:
08. augustā, 2022

Katrā valstī var būt atšķirīga nodokļu maksātāju reģistrēšanas un sociālās apdrošināšanas kārtība. Latvijā fiziskajai personai, kurai Latvijas Republikas Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde ir piešķīrusi personas kodu, nodokļu maksātāja reģistrācijas kods ir identisks personas kodam.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras preses sekretāre Iveta Daine informē, ka Latvijas sociālās apdrošināšanas sistēmā Latvijā dzīvojošās personas ir reģistrētas pēc personas koda un atsevišķa numura nav.

To, kas ir sociālās apdrošināšanas/reģistrācijas numurs Zviedrijā un kur to var iegūt, jānoskaidro šajā valstī, kurā strādājat.

Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā ir publicēta informācija par darba un dzīves apstākļiem Zviedrijā. Tajā ir izklāstītas galvenās prasības, sākot strādāt šajā valstī.