Lasīšanai: 1 minūte

Kādi dokumenti ir vajadzīgi, bērnam šķērsojot Latvijas Republikas robežu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. jūlijā, 2022
Valerija

Bērns ir piedzimis Francijā, no dokumentiem viņam ir tikai dzimšanas apliecība. Es esmu Latvijas pilsonis. Kādus dokumentus vajag bērnam, lai atbrauktu uz Latviju?

A
atbild:
31. jūlijā, 2022

Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu, ir noteikta Latvijas Republikas valsts robežas likuma 10. pantā un arī Ministru kabineta noteikumos Nr. 721.

Tātad arī bērnam ir vajadzīga derīga pase vai ID. Ja vecākiem bērns pasē nav ierakstīts (vismaz vienam no vecākiem), tad ir jābūt līdzi arī bērna dzimšanas apliecībai.

Ar papildu jautājumiem aicinām vērsties Latvijas Republikas vēstniecībā Francijas Republikā.