E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26832
Lasīšanai: 3 minūtes

Veiksmīgai parādsaistību dzēšanai ar tiesu izpildītāju ir jākomunicē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. jūlijā, 2022
Inguna

Labdien. Esmu 3. grupas invalīde no bērnības, pabalsts ir 136 eiro. Esmu vairākiem bērniem mamma, visi nepilngadīgi. Saņemu uz kontu savu invalīdu grupas naudu un bērnu naudu, kā arī uzturlīdzekļus no valsts. Ir parādi ar ātriem kredītiem. Vai tiesu izpildītājs ir tiesīgs bloķēt manu kontu? Vēlos zināt, ja ir tiesības, tad cik lielā apmērā viņš var ieturēt ienākumus no mana konta? Parāds ir 2500, apzinos, ka ir jāmaksā, bet nevaru veikt lielas iemaksas, tāpēc vēlos zināt, vai uz šīm naudām viņiem ir kādas tiesības, jo par to naudu tiek uzturēti bērni. Vai varu maksāt tik, cik spēju pati maksāt parādu?

A
atbild:
25. jūlijā, 2022
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Līna Lontone, sabiedrisko attiecību speciāliste

Ja parādsaistību lieta ir nodota piespiedu izpildei, tad tiesu izpildītājam ir tiesības vērst piedziņu uz naudas līdzekļiem kredītiestādēs. Parādniekam tiek nosūtīts paziņojums par pienākumu izpildīt nolēmumu un aicinājums informēt par summām, uz kurām nevar vērst piedziņu, kontu, kurā saglabājami neapķīlājamie naudas līdzekļi. Ja tas nav izdarīts, noteikti jāsazinās pēc iespējas ātrāk un jāinformē tiesu izpildītājs.

Summas, uz kurām piedziņu vērst nedrīkst:

  • atlaišanas pabalstu, apbedīšanas pabalstu, vienreizēju pabalstu mirušā laulātajam, valsts sociālajiem pabalstiem, valsts atbalstu ar celiakiju slimam bērnam, apgādnieka zaudējuma pensiju un atlīdzību par apgādnieka zaudējumu;
  • kompensācijas izmaksām par darbiniekam piederošo instrumentu nolietošanos un citām kompensācijām saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē darba tiesiskās attiecības;
  • darbiniekam izmaksājamām summām sakarā ar komandējumu, pārcelšanu un nosūtīšanu darbā uz citu apdzīvotu vietu;
  • sociālās palīdzības pabalstiem;
  • bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.

Vērsieties pie tiesu izpildītāja un vienojieties par turpmākajām darbībām parādsaistību dzēšanai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 196 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas