Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Kam jāpārbūvē palodze

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. jūnijā, 2022
Elvita

Labdien! Esmu dzīvokļa īpašniece. Konstatējām, ka mājas celšanā palodze ir uzstādīta nepareizi un dzīvoklī stipra lietus gadījumā nāk ūdens. Vai pareiza uzstādīšana ir jāveic īpašniekam vai apsaimniekotājam? Paldies.

A
atbild:
16. jūnijā, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ja māja ir samērā jauna un tiešām mājas būvniecības laikā ir uzstādīta nepareizi palodze, tad, protams, jāvēršas pie pārvaldnieka vai projekta attīstītāja, kurš prasīs nepilnību novēršanu no būvnieka. Parasti šādos gadījumos vēl darbojas apdrošināšanas garantijas. Līdzīgi ir tad, ja vecie logi un/vai palodzes nomainītas par mājas kopējiem remonta līdzekļiem, tad arī jāvēršas pie pārvaldnieka, lai tas organizē nepieciešamos darbus. Ja dzīvokļa īpašnieks pats bijis iesaistīts logu un palodžu nomaiņā vai remonta darbos, tad gan pašam jāvēršas pie iepriekš minēto darbu veicējiem.