DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 6 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

17 izglītības iestādes Latvijā saņem “eTwinning Skola” statusu – apliecinājumu mūsdienīgai, sadarbībā balstītai izglītībai

Publicitātes foto.

Šī gada martā eTwinning Centrālais atbalsta dienests sadarbībā ar Eiropas Komisiju piešķīra “eTwinning Skola” statusu gandrīz 3000 izglītības iestāžu visā Eiropā. Starp tām ir arī 17 izglītības iestādes no Latvijas – vispārējās, pirmsskolas un interešu izglītības iestādes, kas ar savu darbu apliecina apņēmību attīstīt iekļaujošu, inovatīvu un sadarbībā balstītu mācību vidi. Lai pasniegtu atzinības zīmi, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāvji no 14. maija līdz 5. jūnijam dosies vizītēs uz šīm izglītības iestādēm, kur klātesoši būs arī pašvaldību un izglītības pārvalžu pārstāvji.

Eiropas Komisija novērtē izglītības iestāžu ieguldījumu

Lai godinātu augsto izglītības iestāžu sasniegumu, Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras pārstāvji šopavasar dosies vizītēs uz visām 17 iestādēm. Vizītēs piedalīsies arī pašvaldību un izglītības pārvalžu pārstāvji. Katras izglītības iestādes pārstāvji saņems oficiālu pateicības vēstuli no Eiropas Komisijas, “eTwinning Skola” plāksni, karogu un citus materiālus, kas apliecina dalību šajā starptautiskajā izglītības kopienā.

Eiropas Komisijas pateicības vēstulēs īpaši uzsvērts, ka Latvijas izglītības iestāžu vadība un skolotāji sekmīgi izmanto digitālos un radošos rīkus mācību kvalitātes uzlabošanai un sadarbojas ar partneriem visā Eiropā. Tāpat novērtēts ieguldījums pedagogu profesionālajā izaugsmē, kas tieši ietekmē skolēnu mācību motivāciju un sasniegumus.

Ceļā uz mūsdienīgu, sadarbībā balstītu izglītības iestāžu kultūru

eTwinning Skola” statuss tiek piešķirts izglītības iestādēm, kurās darbojas saliedētas pedagogu komandas, notiek aktīva iesaiste eTwinning projektos, tiek attīstīta digitālā pratība un īstenota droša, jēgpilna tehnoloģiju izmantošana mācību procesā. Šajās izglītības iestādēs skolēni aktīvi iesaistās mācību procesa plānošanā un īstenošanā, savukārt skolotāji veido profesionālas kopienas, dalās pieredzē un pilnveido savu pedagoģisko kompetenci.

Statusa iegūšana nav tikai atzinība – tā ir apņemšanās turpināt attīstību. Šajās izglītības iestādēs tiek veidota vide, kur skolēns mācās uzņemties atbildību, sadarboties un ietekmēt savu izglītības ceļu, bet skolotāji darbojas kā iedvesmas avots viens otram un saviem skolēniem. Skolu vadība atbalsta inovācijas, iesaistās procesā un veido ilgtspējīgu attīstības virzienu.

Lai veicinātu turpmāku sadarbību, šī gada jūnijā Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra organizēs domnīcu visām izglītības iestādēm, kas “eTwinning Skola” statusu ieguvušas 2024. un 2025. gadā. Tajā pedagogi pievērsīsies komandas veidošanai, eTwinning un Erasmus+ projektu sinerģijai, e-drošības jautājumiem, kā arī par skolu sasniegumu efektīvu komunikāciju ar vecākiem un sabiedrību.

eTwinning Skola” ieguvēju saraksts

Pēc rūpīgas atlases uz diviem gadiem saņēma 17 Latvijas vispārējās, pirmsskolas un interešu izglītības iestādes (dažas saņem atkārtoti, citas – pirmo reizi):

  • Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis”;
  • Baložu vidusskola (saņem pirmoreiz);
  • Blontu pagasta pirmsskolas izglītības iestāde (saņem pirmoreiz);
  • Daugavpils pilsētas 4. pirmsskolas izglītības iestāde;
  • Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centrs “Jaunība”;
  • J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija;
  • Liepājas Centra sākumskola;
  • Limbažu Valsts ģimnāzija;
  • Ozolnieku vidusskola (saņem pirmoreiz);
  • Pļavniekkalna sākumskola;
  • Priekuļu pirmsskolas izglītības iestāde “Mežmaliņa”;
  • Rīgas Teikas vidusskola;
  • Rūjienas pirmsskolas izglītības iestāde “Vārpiņa”;
  • Saldus pamatskola (saņem pirmoreiz);
  • Talsu 2. vidusskola;
  • Tukuma 2. vidusskola;
  • Vangažu vidusskola

Kas ir “eTwinning Skola” statuss

eTwinning Eiropas skolu sadarbības tīkls 2018.gadā uzsāka iniciatīvu – izglītības iestādes, kurās darbojas aktīva skolotāju komandas, kas īsteno projektus un papildus iestādē veicina digitālo pratību un interneta drošību, katru gadu var pieteikties “eTwinning Skola” statusam. Lai iegūtu “eTwinning Skola” statusu, vērtē skolotāju aktivitātes ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī iestādes sagatavotību interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā pedagogu profesionālo pilnveidi attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbību. Izglītības iestādēm statusu piešķir uz diviem gadiem. Apbalvotās iestādes saņem “eTwinning Skola” atzinības zīmes, kas apliecina iestādes izcilos rezultātus iepriekš minētajās jomās, kā arī papildus mācības iestādes pedagogiem. Vairāk par “eTwinning Skola” statusa iegūšanu lasīt šeit.

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības un mācību, jaunatnes un sporta jomā “Erasmus+” aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning reģistrējušies aptuveni viens miljons skolotāju, no kuriem vairāk nekā 4500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem pieejama šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI