TĒMA: Satiksme

Ceļa zīmes darbības zona

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
24. aprīlī, 2022
Dagnis

Pie daudzdzīvokļu mājas atrodas privāts uzņēmums, pie kura ir uzstādīta zīme Nr. 523 “Stāvēšanas aizlieguma zona”. Pie šī uzņēmuma ir izveidots stāvlaukums un stāvēšanas aizlieguma zīme, taču stāvlaukums atrodas pirms aizlieguma zīmes. Vai drīkst novietot auto pirms zīmes ? Vai arī šī zīme attiecas arī uz tās apkārtni, rādiusu (pirms) vai tikai aiz zīmes? Nekādas papildu bultas vai norādes zīmei nav.

A
atbild:
27. maijā, 2022

Atbilstoši Ministru kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumiem Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 523. ceļa zīmes “Stāvēšanas aizlieguma zona” darbība sākas aiz (pēc) uzstādītās ceļa zīmes, savukārt aizlieguma zona beidzas līdz ar ceļa zīmes Nr. 524 “Stāvēšanas aizlieguma zonas beigas” darbības teritorijas šķērsošanu. Līdz ar to jūs drīkstat novietot savu auto pirms ceļa zīmes Nr. 523, ja vien auto novietošanas aizliegums neizriet no citām ceļu zīmēm vai citām ceļu satiksmes noteikumu prasībām.