E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 10
Lasīšanai: 4 minūtes
7
7

Par valsts valodas prasmes eksāmenu

Publicēts pirms 11 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. aprīlī, 2010
Alina B

Kur un kā šobrīd ir iespējams nokārtot valsts valodas eksāmenu?

A
atbild:
26. aprīlī, 2010
Inese Matisāne
LV portāls

Valsts valodas prasmes pārbaudi nodrošina Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra (VISC) Valsts valodas pārbaudes nodaļa Rīgā, Vaļņu ielā 2 (606. kabinets). Valsts valodas prasmi pārbauda Valsts valodas prasmes pārbaudes komisija. Persona, kas vēlas kārtot valsts valodas prasmes pārbaudi, ne vēlāk kā nedēļu pirms konkrētās pārbaudes iesniedz rakstisku iesniegumu (veidlapa VISC mājaslapā).

Iesniegumu var iesniegt personīgi un elektroniski tai pilsētā, kurā vēlas kārtot pārbaudi, vai nosūtīt pa pastu. Valsts valodas prasmes pārbaudes notiek Rīgā, Liepājā, Ventspilī, Rēzeknē un Daugavpilī.

Ja persona iesniedz iesniegumu personīgi, ir jāuzrāda:

  • derīgs personu apliecinošs dokuments;
  • kredītiestādes apstiprināts maksājuma uzdevums (vai cits maksājumu apliecinošs dokuments) par samaksāto valsts nodevu. Minētais dokuments ir derīgs ne ilgāk kā trīs mēnešus pēc tā iesniegšanas centrā.

Valsts izglītības satura centra sniegto maksas pakalpojumu cenrādis pieejams 2010. gada 23. marta Ministru kabineta noteikumos Nr. 294 „Noteikumi par Valsts izglītības satura centra sniegto maksas pakalpojumu cenrādi”.

Ja persona ir tiesīga un vēlas kārtot pārbaudi ar atvieglojumiem, viņa iesniedz ārsta rehabilitologa atzinumu, kurā norādīti ar veselības stāvokli saistīti funkcionēšanas ierobežojumi.

Veselības funkcionēšanas ierobežojumi ir minēti 2009. gada 7. jūlija Ministru kabineta noteikumos Nr. 733 „Noteikumi par valsts valodas zināšanu apjomu un valsts valodas prasmes pārbaudes kārtību profesionālo un amata pienākumu veikšanai, pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai un Eiropas Kopienas pastāvīgā iedzīvotāja statusa iegūšanai un valsts nodevu par valsts valodas prasmes pārbaudi”. Ja persona iesniedz iesniegumu elektroniski, dokumentam jābūt parakstītam ar drošu elektronisko parakstu Ministru kabineta 2005. gada 28. jūnija noteikumos Nr. 473 minētajos datņu formātos. Citus iepriekš minētos, nepieciešamos dokumentus persona uzrāda, ierodoties uz pārbaudi.

Sūtot iesniegumu pa pastu, vēstuli adresē Valsts izglītības satura centra Valsts valodas pārbaudes nodaļai Vaļņu iela 2, Rīga, LV-1050 (pasta zīmogs ne vēlāk kā 10 dienas pirms pārbaudes). Konkrētās pārbaudes vietu un laiku ne vēlāk kā triju darbdienu laikā pēc iesnieguma reģistrēšanas VISC darbinieks paziņo:

  • rakstiski, ja persona iesniedz iesniegumu personīgi. Persona parakstās par attiecīgās informācijas saņemšanu;
  • rakstiski (ierakstītā vēstulē pa pastu), ja persona iesniegumu atsūtījusi pa pastu;
  • elektroniska dokumenta formā, ja persona iesniegusi iesniegumu elektroniska dokumenta formā.

NB! Ja persona nevar ierasties uz pārbaudi norādītajā vietā un laikā, viņa ne vēlāk kā vienu darbdienu pirms pārbaudes par to paziņo centra darbiniekam pilsētā, kur tā reģistrējusies pārbaudei.
Ja persona neierodas uz pārbaudi norādītajā vietā un laikā un mēneša laikā pēc paredzētās pārbaudes neiesniedz centrā neierašanās iemeslus attaisnojošus dokumentus, viņa atkārtoti reģistrējas pārbaudei un atkārtoti maksā valsts nodevu.

Ja valsts valodas prasmes apliecība ir sabojāta, nozaudēta, nolaupīta vai nozagta, persona var saņemt valsts valodas prasmes apliecības dublikātu. Sīkāka informācija pa tālruni 67814480; 67281232. Informācija par to, kā saņemt rehabilitologa atzinumu, pa tālruni 67147291.

Labs saturs
7
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 249 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU