Lasīšanai: 1 minūte

Teritorija ir jākopj pašam zemes īpašniekam

J
jautā:
22. jūlijā, 2016
Solvita

Labdien! Īpašumā esošai zemei ir apgrūtinājumi: valsts ceļa daļa, pašvaldības kanalizācijas daļa, kā arī uz zemes atrodas augstspriegumu tīkli, meliorācija. Jautājums: kuram ir jāuzkopj (jāpļauj zāle, jāizgriež krūmi utt.) šie zemes apgrūtinājumi – pašvaldībai, sadales tīkliem vai īpašniekam? Kādi normatīvie akti šo jautājumu regulē? Par servitūta ceļiem viss ir skaidrs. Paldies par atbildi!

A
atbild:
09. augustā, 2016
Mudīte Luksa
speciāli LV portālam

Teritorija ir jākopj pašam zemes īpašniekam. Aizsargjoslas nozīmē vien apgrūtinājumu būvniecībai, saimnieciskās darbības veikšanai, bet, tā kā zeme nav atsavināta, par to atbild īpašnieks.

Teritorijas uzturēšanas nosacījumi ir iekļauti vietējās pašvaldības teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas saistošajos noteikumos. Sīkāku informāciju noteikti varat iegūt arī attiecīgajā pašvaldības struktūrvienībā, kas atbild par teritorijas uzkopšanu.