DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Atzīmē Nacionālā veselību veicinošo skolu tīkla 10 gadu pastāvēšanu

Publicitātes attēls.

Šodien, 23. maijā, Slimību profilakses un kontroles centrs (turpmāk – SPKC) rīkoja Nacionālā veselību veicinošo skolu tīkla* (turpmāk – Tīkls) pārstāvju ikgadējo sanāksmi, klātienē pulcējot izglītības iestāžu pārstāvjus no visas Latvijas. Pasākumā tika atzīmēta iniciatīvas 10 gadu pastāvēšana – tā tika nodibināta 2015. gadā.

Pasākumu atklāja Veselības ministrijas parlamentārā sekretāre Dace Kļaviņa, apsveicot dalībnieku iestādes par aktīvu iesaisti desmit gadu garumā. D. Kļaviņa atgādināja, ka Tīkla pirmsākumi Latvijā meklējami jau 1992. gadā, liecinot, ka veselības veicināšanas prakse izglītības iestādēs vienmēr ir bijusi aktuāla. Viņa uzsvēra šīs kustības lielo attīstības potenciālu un aicināja SPKC aktīvi turpināt tās koordinēšanu un metodisko atbalstu.

SPKC direktors Mārtiņš Dimants, uzrunājot pasākuma dalībniekus, pateicās par aktīvo iesaisti desmit gadu garumā. Viņš uzsvēra izglītības iestāžu būtisko lomu bērnu veselības veicināšanā un veselīgu paradumu attīstīšanā, tādēļ augsti novērtēja ikviena koordinatora ieguldījumu.

Daloties pieredzē par dalību, Limbažu Valsts ģimnāzijas pārstāve Zane Kalniņa pastāstīja, ka izglītības iestāde šajā projektā darbojas kopš 2016. gada un šo gadu laikā ir aktīvi piedalījusies piedāvātajos pasākumos un konkursos. Limbažu Valsts ģimnāzija savā ikdienā lielu uzmanību pievērš fizisko aktivitāšu veicināšanai, kas saskan ar SPKC izvirzīto mērķi – fizisko aktivitāšu veicināšanas aktualizēšanu 2025. gada otrajā pusē.

Savukārt Santa Reksne no Rēzeknes 5. pamatskolas pastāstīja, ka viņu izglītības iestāde dalībnieku statusu ir ieguvusi 2022. gadā. Iesaistīšanās ir devusi gan dažādus noderīgus izglītojošus materiālus un pieredzi, gan arī pozitīvu tēlu izglītības iestādei.

Pasākumā liela uzmanība tika veltīta fizisko aktivitāšu lomai veselības veicināšanā. Apzinoties, ka dalībnieku iestāžu koordinatori nereti ir ne tikai aktivitāšu organizētāji savās izglītības iestādēs, bet arī viedokļa līderi veselības jautājumos, pasākumā tika aicināts uzstāties ergoterapeits un fizisko aktivitāšu fiziologs Rūdolfs Cešeiko. R. Cešeiko pastāstīja par fizisko aktivitāšu nozīmi un ietekmi uz kopējo cilvēka veselību, ieteicamajiem fizisko aktivitāšu veidiem un intensitāti, kā arī dalījās ar praktiskiem padomiem, kā ikdienā sākt kustēties vairāk.

Sanāksmes dalībnieki tika informēti par iesaistīto izglītības iestāžu paveikto 10 gadu garumā. Tostarp tika pieminēti dažādi izglītojoši pasākumi un semināri, pieredzes apmaiņas braucieni, kā arī izglītojoši un radoši konkursi gan izglītojamajiem, gan koordinatoriem.

Sanāksmē tika iezīmēti arī tālākie attīstības plāni, tostarp fizisko aktivitāšu nozīmes stiprināšana tuvākā pusgada laikā.

SPKC izsaka pateicību pasākuma lektoriem par izklāstītajiem jaunumiem un aktualitātēm veselības jomā, kā arī visiem dalībnieku pārstāvjiem, kuri piedalījās klātienes sanāksmē!

* Vairāk informācijas pieejams šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI