E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26011
Lasīšanai: 4 minūtes
TĒMA: Satiksme
1
1
1
1

Saskaņotā paziņojuma sastādīšana

J
jautā:
08. aprīlī, 2022
Sanits

Labdien! Vai ceļu satiksmes negadījumā, kur ir iesaistīti 3 auto, vadītāji vienojoties, samainoties ar tel. nr., drīkst atbrīvot satiksmi un nobraukt malā, lai satiktos un nokārtotu nepieciešamās formalitātes par CSNG? Kā rīkoties, ja vainīgā persona pēc tam atsakās sadarboties un aizbrauc prom? Turklāt pēc iesnieguma uzrakstīšanas policijā cietušo pusi sauc pie administratīvās atbildības par CSNG vietas pamešanu. Paldies!

A
atbild:
18. maijā, 2022

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 40. punktu: ja ceļu satiksmes negadījumā nav cietuši cilvēki, nav nodarīti bojājumi trešās personas mantai, kā arī transportlīdzekļiem nav radušies bojājumi, kuru dēļ tie nevar vai tiem aizliegts braukt, transportlīdzekļa vadītājs:

40.1. nekavējoties apstājas un paliek negadījuma vietā, iededz avārijas gaismas signalizāciju un uzstāda avārijas zīmi, bet, ja tas nav iespējams, citādā veidā brīdina pārējos ceļu satiksmes dalībniekus par ceļu satiksmes negadījumu;

40.2. vienojas ar otra ceļu satiksmes negadījumā iesaistītā transportlīdzekļa vadītāju par visiem būtiskajiem negadījuma apstākļiem, aizpilda saskaņoto paziņojumu un, neziņojot policijai par negadījumu, atstāj negadījuma vietu.

41. Ja šo noteikumu 40. punktā minētajā ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīti vairāk nekā divi transportlīdzekļi vai ja transportlīdzekļu vadītāji nespēj vienoties par visiem būtiskajiem negadījuma apstākļiem un aizpildīt saskaņoto paziņojumu, transportlīdzekļu vadītāji:

41.1. nekavējoties apstājas un paliek negadījuma vietā, iededz avārijas gaismas signalizāciju un uzstāda avārijas zīmi, bet, ja tas nav iespējams, citādā veidā brīdina pārējos ceļu satiksmes dalībniekus par ceļu satiksmes negadījumu;

41.2. par ceļu satiksmes negadījumu paziņo policijai un, ja nepieciešams, glābšanas dienestam un tālāk rīkojas pēc to norādījumiem.

42. Ja šo noteikumu 39.40. vai 41. punktā minētajā ceļu satiksmes negadījumā iesaistītie transportlīdzekļi neļauj vai traucē citiem transportlīdzek­ļiem pabraukt garām ceļu satiksmes negadījuma vietai un tas nav pretrunā ar policijas norādījumiem, transportlīdzekļu vadītāji atbrīvo brauktuvi, pirms tam fiksējot ceļu satiksmes negadījumā iesaistīto transportlīdzekļu un citu priekšmetu stāvokli.

Tādējādi saskaņotā paziņojuma sastādīšana ceļu satiksmes negadījumā, kurā ir iesaistīti vairāk kā divi transportlīdzekļi, nav iespējama. Par šādu CSNG nekavējoties jāziņo ceļu policijai un jāgaida turpmākie norādījumi.

Ja visi transportlīdzekļa vadītāji ir atstājuši notikuma vietu, tie ir saucami pie administratīvās atbildības par notikuma vietas atstāšanu pēc negadījuma neatkarīgi no tā, kurš ir vainojams CSNG izraisīšanā. Notikuma vietas atstāšana šādos apstākļos ir patstavīgs administratīvais pārkāpums ceļu satiksmē.

Plašāk par saskaņotā paziņojuma sastādīšanu lasiet LV portāla rakstā: Kā pareizi rīkoties, lai pēc ceļu satiksmes negadījuma saņemtu atlīdzību”.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 195 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU