Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ko var iekļaut īres maksā

J
jautā:
04. aprīlī, 2022
Roberts

Labdien! Pašreiz dzīvoju denacionalizētā saimnieka mājas dzīvoklī. Saimniekam pieder arī zeme zem mājas. Vai saimnieks ir tiesīgs pieprasīt īrniekam apmaksāt nekustamā īpašuma nodokli par mājokli un par zemi papildus īres maksai? Kādi likumi to nosaka? Paldies.

A
atbild:
08. aprīlī, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 10. pants noteic, kā veidojas dzīvojamās telpas īres maksa. Dzīvojamās telpas īres maksu nosaka, izīrētājam un īrniekam rakstveidā vienojoties. Izīrētājam un īrniekam rakstveidā vienojoties, īres maksā var iekļaut arī ar dzīvojamās telpas lietošanu saistītus maksājumus. Dzīvojamās telpas īres līguma darbības laikā īres maksu var grozīt tad, ja šajā līgumā ir paredzēti īres maksas grozīšanas nosacījumi un kārtība.