E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 25949
Lasīšanai: 3 minūtes

Darba attiecību izbeigšana ilgstošas slimošanas gadījumā

J
jautā:
03. aprīlī, 2022
Anfiza

Labdien! Ilgstoši slimoju, slimības lapu VDEVK pagarināja līdz jūlijam. Kā man jārīkojas? Strādāt nevarēšu. Vai pašai jāraksta iesniegums par atbrīvošanu no darba, un kad tas jāiesniedz darba devējam, ja slimības lapa noslēdzas 10. jūlijā, tālāk grupa, cerams. Vai iesniegumu varu nosūtīt pa pastu vai citā veidā, lai man neveidotos pārtraukums pēc 10. jūlija un nebūtu pamata mani atbrīvot par darba kavējumu? Ar darba devēju personīgi nevēlos tikties. Paldies.

A
atbild:
11. aprīlī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba attiecību izbeigšana ir īstenojama Darba likumā noteiktajā kārtībā.

Visneizdevīgākais variants darbiniekam būtu uzteikuma iesniegšana, atsaucoties uz Darba likuma 100. pantu – uzteikums pēc paša vēlēšanās.

Darba attiecības var izbeigt uz pušu vienošanās pamata, atbilstoši Darba likuma 114. pantam. Ja šādu iniciatīvu izsaka darbinieks, viņam jāraksta iesniegums, lūdzot izbeigt darba tiesiskās attiecības vienošanās ceļā, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu. Šāda vienošanās pušu starpā ir līgums, ko sagatavos darba devējs. Šādā situācijā atlaišanas pabalsts darbiniekam nepienākas. Taču ir iespēja vērsties NVA un saņemt bezdarbnieka statusu un pabalstu no pirmā mēneša.

Iesniegumu darbinieks var nosūtīt darba devējam pa pastu ierakstītā sūtījumā vai uz darba devēja e-pastu, parakstot to ar drošu elektronisko parakstu.

Ja darbinieks ilgstoši slimo un darba devējs to redz VID EDS sistēmā pēc izsniegtas slimības lapas, Darba likuma 101. panta pirmās daļas 11. punkts paredz darba devējam tiesības (bet ne obligātu pienākumu) pārtraukt darba attiecības ar darbinieku tad, ja slimošana ilgst ilgāk par sešiem mēnešiem. Būtiski, ka slimošanas laikā nedrīkst ieskaitīt grūtniecības un dzemdību atvaļinājumu, kā arī to darbnespējas laiku, kuras iemesls ir nelaimes gadījums darbā vai arodslimība.

Tādā gadījumā darba attiecības uzsaka darba devējs, pamatojoties uz iepriekšminēto DL pantu, un darbiniekam pienākas atlaišanas pabalsts DL 112. pantā norādītajā apmērā atbilstoši kopējam darba stāžam uzņēmumā. Uzteikums darba devējam šādā gadījumā ir jāuzsaka 10 dienas iepriekš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 194 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU