Tiesības uz slimības pabalstu pēc darba attiecību pārtraukšanas

J
jautā:
30. jūnijā, 2016
Agris

Esmu bezdarbnieks no 2015. gada decembra mēneša. 2016. gada 26. maijā salauzu kāju,izņēmu slimības lapu,bet man paskaidroja,ka slimības lapu neapmaksā,bet turpina maksāt bezdarbnieka pabalstu, līdz beigsies bezdarbnieka statuss. Kāpēc neaptur bezdarbnieka statusu un neapmaksā slimības lapu?Paldies.

A
atbild:
01. jūlijā, 2016

Likuma „Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” 15. pantā ir noteikts, ka slimības pabalstu par laiku no darba nespējas 11. dienas (darbnespējas lapa B) piešķir un izmaksā personai, kurai darba nespēja iestājusies mēneša laikā pēc darba tiesisko attiecību pārtraukšanas, ja šī persona bijusi apdrošināta pēdējos divus mēnešus pirms darba attiecību pārtraukšanas.

Tātad – tiesības uz slimības pabalstu (apmaksātu darbnespējas lapu B) likums paredz kā papildu aizsardzību gadījumā, ja darbnespēja iestājas neilgi pēc darba tiesisko attiecību pārtraukšanas.

Ja darbnespēja iestājas vēlāk, bezdarbniekam tiesību uz slimības pabalstu nav.