Lasīšanai: 1 minūte

Atlaišanas pabalstam piemēro algas nodokli

J
jautā:
01. martā, 2022
Anna

Labdien! Vai no atlaišanas pabalsta sakarā ar Covid-19 ietur iedzīvotāju ienākuma nodokli?

A
atbild:
21. martā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 8. panta otrā daļa noteic, ka pie ienākumiem, par kuriem ir jāmaksā algas nodoklis, atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem tiek pieskaitīta darba alga, prēmijas, vienreizēja un sistemātiska atlīdzība un citi ienākumi, ko darbinieks saņem uz pašreizējo vai iepriekšējo darba attiecību pamata komercsabiedrībās, kooperatīvajās sabiedrībās, Eiropas komercsabiedrībās, Eiropas kooperatīvajās sabiedrībās, Eiropas ekonomisko interešu grupās, valsts un pašvaldību iestādēs, biedrībās, nodibinājumos, individuālajos uzņēmumos, zemnieku vai zvejnieku saimniecībās, organizācijās un no fiziskajām personām (arī individuālā komersanta), kā arī atlīdzība par valsts dienesta pienākumu izpildi un ienākumi no cita darba līguma izpildes.

Tādējādi  atlaišanas pabalsts darbiniekam ir ar algas nodokli apliekamais ienākums.