E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 25306
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Ūdens sadales un norēķinu kārtība

J
jautā:
14. janvārī, 2022
Sandra

Labdien! Kā pareizi aprēķina aukstā ūdens patēriņu tā sauktajā ciematā, kur izbūvēti vairāki nekustamie īpašumi, lūdzu? Ūdens tiek pievadīts centralizēti, visiem īpašumiem, kas atrodas jaunbūvētajā ciematā... Ar apsaimniekotāju nekustamo īpašumu īpašniekiem ir noslēgts līgums, un tajā ir noteikta kārtība, ka katrs no ciematā esošo nekustamo īpašumu īpašniekiem (noteiktā datumā) nodod skaitītāja rādījumus. Ņemot vērā, ka ne visi nekustamo īpašumu īpašnieki šīs līguma saistības izpilda, apsaimniekotājs šādā gadījumā izraksta rēķinu par izlietoto ūdeni, ierakstot konstantu patēriņa apmēru: 15 kubi mēnesī. Un tā katru mēnesi, nemainīgi! Ciematā vasaras periodā ūdens tiek patērēts arī ciemata teritorijas zālāja laistīšanai (ārpus nekustamo īpašumu robežām), un mums nav skaidrs, kā tas tiek apmaksāts. Līgumā nekas par šo nav minēts, un apsaimniekotājs atsakās slēgt vienošanos par līguma precizēšanu, kur šis būtu noteikts... Lūdzam skaidrojumu, vai apsaimniekotājam ir jāveic pārrēķins par gada laikā piestādīto summu apmaksai, ja, piem., nekustamā īpašuma īpašnieks kādu mēnesi nav savlaicīgi iesniedzis skaitītāja rādījumus par patērēto ūdeni un par šo mēnesi apsaimniekotājs ir izrakstījis rēķinu par it kā patērētiem 15 kubiem aukstā ūdens, bet pēc tam īpašnieks atkal savlaicīgi iesniedz skaitītāja fiksētos rādījumus, kur redzams, ka šāds ūdens patēriņš NAV bijis. Apsaimniekotājs arī nepaskaidro, kāpēc maksa tiek ņemta par it kā mēnesī patērētiem 15 kubiem.

A
atbild:
19. janvārī, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Iesniegumā minētos ūdens sadales un norēķinu kārtības jautājumus lemj tā lietotāji (ciemata īpašnieki). Īpašnieku lēmumi ir saistoši pārvaldītājam. Ja ir strīdi, tad tos risina sarunu ceļā vai tiesā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 41 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU