Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Dāvinājums no SIA fiziskajai personai

J
jautā:
22. martā, 2022
Marina

Labdien! Kādi nodokļi būs jāmaksā pusēm dāvinājuma līguma ietvaros, ja dāvinātājs ir SIA un apdāvinātais fiziska persona, kas nav SIA darbinieks, valdes loceklis, dalībnieks vai PLG?

A
atbild:
29. martā, 2022

Ja juridiska persona slēdz ar fizisku personu dāvinājuma līgumu, tad būs jāmaksā iedzīvotāja ienākuma nodoklis.

Valsts ieņēmumu dienests ir skaidrojis iepriekš LV portālam: “Ja saņem dāvanu no komersanta, tad no saņemtās summas ir aprēķināms un maksājams iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Šajā gadījumā saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 17. panta vienpadsmito punktu, iedzīvotāju ienākuma nodokli ienākuma izmaksas brīdī ietur ienākuma izmaksātājs.”