TĒMA: Mājoklis

Vai var novērst siltuma zudumus

J
jautā:
12. janvārī, 2022
Jānis

Labdien! Vai ir kāds likums, kas regulē, vai mājas apsaimniekotāja pienākumos ir novērst siltuma zudumus? Situācija: ir trīs daudzīvokļu mājas ar kopēju apkures katlu. Uz visām 3 mājām siltuma patēriņš no nodotajiem skaitītājiem ir 60 MWh, bet iztērētais un iepirktais daudzums ir 130 MWh (siltuma zudums 110 %). Apsaimniekotājs zudumus nemeklē, bet piestāda tikai rēķinu, iekļaujot visus zudumus.

A
atbild:
13. janvārī, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Pārvaldnieka pienākums ir sekot līdzi apkures sistēmu darbībai, kā arī īpašniekiem sniegt priekšlikumus, kur un kā ir iespējams investēt līdzekļus, lai samazinātu siltumenerģijas nelietderīgus zudumus. Ja pareizi sapratu, tad 60 MWh ir summa no dzīvokļos uzstādītajiem siltuma skaitītājiem, bet 130 MWh ir no katlumājas uzskaites. Ja tā, tad starp šiem skaitītājiem ir siltumtrases uz trīs mājām, māju iekšējie siltumtīkli līdz dzīvokļiem, kā arī, iespējams, sildķermeņi koplietošanas telpu apkurei. Iespējams, ka šajā gadījumā pārvaldniekam vai īpašniekiem nebūs iespējams veikt pasākumus, kas samazinātu pārvades un koplietošanas telpu apkures izmaksas.