Zināšanu pārbaudes komisijas sastāvs nodarbinātajiem darbam ar elektroietaisēm

J
jautā:
20. decembrī, 2021
Aija

Vēlos noskaidrot šo: MK 08.10.2013. noteikumu Nr. 1041 "Noteikumi par obligāti piemērojamo energostandartu, kas nosaka elektroapgādes objektu ekspluatācijas organizatoriskās un tehniskās drošības prasības" 17. punkts noteic, ka elektrodrošības grupu darbam elektroietaisēs saviem nodarbinātajiem var piešķirt un šo noteikumu 19. punktā minētajā gadījumā atkārtoti apstiprināt valdītāja vai darba devēja norīkota zināšanu pārbaudes komisija (turpmāk – komisija) ne mazāk kā triju cilvēku sastāvā. A elektrodrošības grupu var piešķirt komisijas, valdītāja vai darba devēja norīkots kvalificēts nodarbinātais vienpersoniski, veicot apmācību darba vietā; 18. punkts noteic, ka komisijas sastāvu izvēlas no tiešo vadītāju, darba aizsardzības speciālistu un citu kvalificētu un apmācītu nodarbināto vidus. Vismaz viens komisijas loceklis ir kvalificēts nodarbinātais, kuram piešķirta elektroietaises darba spriegumam atbilstoša elektrodrošības grupa. Vai darba aizsardzības speciālistam ir jābūt zināšanu pārbaudes komisijas sastāvā? MK noteikumi nesniedz pietiekami skaidru norādi.

A
atbild:
23. decembrī, 2021
Valsts darba inspekcija
Laura Akmentiņa, Klientu atbalsta nodaļas vadošā juriskonsulte

Ministru kabineta noteikumu Nr. 1041 "Noteikumi par obligāti piemērojamo energostandartu, kas nosaka elektroapgādes objektu ekspluatācijas organizatoriskās un tehniskās drošības prasības" 17. punktā noteiktās zināšanu pārbaudes komisijas sastāvā saskaņā ar šo noteikumu 18. punktu vismaz vienam komisijas loceklim ir jābūt kvalificētam nodarbinātajam, kuram piešķirta elektroietaises darba spriegumam atbilstoša elektrodrošības grupa.

Pārējo komisijas sastāvu izvēlas no tiešo vadītāju, darba aizsardzības speciālistu un citu kvalificētu un apmācītu nodarbināto vidus. Līdz ar to, Valsts darba inspekcijas ieskatā komisijas sastāvā ir jābūt arī darba aizsardzības speciālistam.