TĒMA: Mājoklis

Ja motociklists nepamatoti aizņem stāvvietu

J
jautā:
09. decembrī, 2021
Jānis

Labdien! Dzīvoju ēkā, zem kuras izbūvēta pazemes autostāvvieta dzīvokļu īpašnieku vajadzībām. Vietas, kur drīkst novietot transportlīdzekļus, ir speciāli nomarķētas un atsevišķi iegādātas no ēkas attīstītāja. Pazemes stāvā ilgstoši tam neparedzētā vietā tiek novietots motocikls. Motocikla īpašnieks arī nereaģē uz ēkas apsaimniekotāja aicinājumiem atbrīvot pazemes stāvvietu no neatļautā vietā novietotā motocikla vai to pārvietot tam paredzētā vietā (acīmredzot īpašniekam nav iegādāta tranportlīdzekļa novietošanai paredzēta stāvvieta). Kā risināt šo situāciju: vai var vērsties ar kādu iesniegumu policijā, kas uzliktu par pienākumu transportlīdzekļa īpašiekam motociklu aizvākt?

A
atbild:
21. decembrī, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

No jautājumā sniegtās informācijas it pamats secināt, ka šis ir civiltiesisks strīds, šādā situācijā vēršanās policijā situāciju neatrisinās. Pazemes autostāvvietas īpašnieki (īpašnieks), kuru īpašuma tiesības tiek aizskartas, var vērsties tiesā ar prasību pret motocikla īpašnieku.