E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24921
Lasīšanai: 2 minūtes
2
2

Darba samaksa svētku dienā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. decembrī, 2021
Anita

Labdien! Man ir jautājums par darba samaksu svētku dienās. 18. novembrī nostrādāju 13 stundas. Tikai astoņas stundas tika uzskaitītas kā darbs svētku dienā, pārējās piecas kā parastā darba dienā. Vai tad visas 13 stundas nav darbs svētku dienā?

A
atbild:
13. decembrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbs svētku dienā ir īpašs. Darba devējam par darbu svētku dienā visiem darbiniekiem, kas šajās dienās faktiski veic darbu, ir jāatlīdzina pēc citiem noteikumiem, ievērojot Darba likuma nosacījumus.

Tas attiecas arī uz darbiniekiem, kas strādā tā sauktajā maiņu režīmā vai pēc iepriekš sastādīta grafika: darbs svētku dienā arī šiem darbiniekiem nav uzskatāms par ikdienas darbu darba samaksas kontekstā.

Nodarbinātību svētku dienās regulē Darba likuma 144. panta otrā daļa, kas nosaka: “Ja nepieciešams nodrošināt nepārtrauktu darba gaitu, tad ir atļauts nodarbināt darbinieku svētku dienā, piešķirot viņam atpūtu citā nedēļas dienā vai izmaksājot atbilstošu atlīdzību.”

Atlīdzības apmērs naudā par darbu svētku dienā ir noteikts Darba likuma 68. pantā un ir analogs virsstundu darba apmaksai – piemaksa 100% apmērā no darbiniekam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga: ne mazāk kā 100% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.

Darba  likums dod tiesības darba devējam nostrādāto svētku dienu apmaksāt arī ar kompensējošu atpūtu citā darba dienā. Tas nozīmē, ka darba devējam, ievērojot likuma regulējumu, pastāv iespēja darbu svētku dienā atlīdzināt divējādi:

  • darbiniekam darbs svētku dienā tiek kompensēts ar piemaksu;
  • viņam pienākas cita apmaksāta atpūtas diena.

Ja izveidojas situācija, kad darbiniekam svētku dienā jāstrādā virsstundas vai paredzēts darbs svētku naktī, tad piemaksas jāsummē.

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU