Latvijā oficiāli drīkst būt divi uzvārdi

J
jautā:
19. jūnijā, 2013
Kerija

Man ir gan tēva, gan mātes uzvārds, tas nozīmē, ka apprecoties es nevarēšu pievienot vīra uzvārdu, jo man sanāks trīs uzvārdi? Vai tomēr es varēšu, jo mātes un tēva uzvārdi veido vienu uzvārdu? Paldies.

A
atbild:
20. jūnijā, 2013
Laura Platace
LV portāls

Ja personas uzvārdu veido abu vecāku pirmslaulības uzvārdi, tas nozīmē, ka personai ir dubults uzvārds.

Civillikuma 86.pants nosaka, ka noslēdzot laulību, laulātie pēc savas vēlēšanās:
1) izraugās viena laulātā pirmslaulības uzvārdu par savu kopējo uzvārdu;
2) katrs laulātais laulības laikā var paturēt savu pirmslaulības uzvārdu, nepieņemot kopēju laulības uzvārdu;
3) viens no laulātajiem var savam uzvārdam pievienot otra laulātā uzvārdu, izņemot gadījumus, kad vienam no laulātajiem jau ir dubults uzvārds, vai arī laulātie var veidot kopēju dubultu uzvārdu no abu laulāto pirmslaulības uzvārdiem.

Tas nozīmē, ka dubultam uzvārdam pievienot klāt vēl vienu uzvārdu nedrīkst.