TĒMA: Drošība

Ūdens ņemšanas vieta ugunsdzēsības vajadzībām

J
jautā:
11. oktobrī, 2021
Anonīms

Labdien! Vēlējos jautāt par ūdens ņemšanas vietām ugunsdzēsības vajadzībām. Ir tā, ka esam iegādājušies zemesgabalu Ķekavas novadā (vienā no ciematiem). Tā kā to, kas veidoja šo ciematu (firma), nav, katram jaunajam zemes īpašniekam atnāca administratīvais līgums, kurā bija rakstīts, ka nepieciešams uz sava zemesgabala izbūvēt ūdens rezervuārus ar divām akām vai rakt dīķi. Tādēļ domāju, vai tiešām nav citu iespēju, jo pēc detālplānojuma ir publiski pieejama parcele, kurā ir izrakts dīķis, un no mūsu zemesgabala tā atrodas 200 m attālumā, kā arī 800 m attālumā atrodas upīte. Meklējot noteikumus, atradu informāciju, ka vismaz 1000 m attālumā jābūt kādai ūdens ņemšanas vietai, šajā gadījumā tā ir pat vēl tuvāk. Vai vispār ir vērts doties uz domi un mēģināt izmainīt šo administratīvo līgumu? Pretējā gadījumā nevaram celt māju. Vēlos uzzināt precīzu likumu, kas nosaka, kādi ir varianti, lai, būvējot māju, ugunsdzēsēji kritiskā situācijā varētu piekļūt ūdenim.

A
atbild:
18. oktobrī, 2021
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Ugunsdrošības uzraudzības pārvalde

Prasības ūdensapgādes būvju (izņemot pagaidu ūdensapgādes inženiertīklu un ēku iekšējo ūdensvadu) projektēšanai un būvdarbiem nosaka Latvijas būvnormatīvs LBN 222-15 “Ūdensapgādes būves”, kas apstiprināts ar Ministru kabineta 2015. gada 30. jūnija noteikumiem Nr. 326 “Noteikumi par Latvijas būvnormatīvu LBN 222-15 “Ūdensapgādes būves””.