TĒMA: Drošība

Bēniņi nav paredzēti kā mantu glabātuve

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. janvārī, 2023
Pēteris

Labdien! Koplietošanas bēniņiem ir divas puses. Vienu lieto divi kaimiņi no sešiem. Citi lieto bēniņu otru pusi. Vienas puses bēniņu kaimiņš tos uztver kā krāmu noliktavu – saliek vecas kastes, mēbeles, bērnu ratiņus un vēl visu ko, vārdu sakot, piekrauj savu pusi pilnu. Otru pusi lietoju es un cenšos to turēt brīvu, kā tam bēniņos vajadzētu būt. Kādus ugunsdzēsības noteikumus kaimiņš pārkāpj? Vai tiešām koplietošanas bēniņi var būt vecu mantu glabātuve? Paldies par atbildi!

A
atbild:
14. februārī, 2023
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Viktorija Gribuste, Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 9. punkts nosaka, ka “objektu [..] ekspluatē atbilstoši noteiktajam lietošanas veidam saskaņā ar [..] noteikto [..] ugunsslodzi”.
Bēniņi netiek izbūvēti un nav paredzēti kā mantu glabātuve. Pieļaujot materiālu un priekšmetu glabāšanu bēniņos, tiek mainīta (palielināta) ugunsslodze, proti, kļūst vairāk degtspējīgo materiālu, kas iespējama ugunsgrēka gadījumā var degt un veicināt liesmu izplatīšanos, kā arī uzglabātie materiāli un priekšmeti var radīt šķēršļus ugunsgrēka dzēšanai.