TĒMA: Mājoklis

Ugunsdrošības instrukcijas daudzdzīvokļu mājām

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. martā, 2023
Aleksandrs

Sveiki! Gribētu uzdot jautājumu par daudzdzīvokļu māju iedzīvotāju, īrnieku un nomnieku iepazīstināšanu ar ugunsdrošības instrukciju. Cik bieži ir jānovada ugunsdrošības instrukcija daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem? Kādā veidā tas ir jādara? Paldies!

A
atbild:
13. martā, 2023
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests
Viktorija Gribuste, Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore

2016. gada 19. aprīļa Ministru kabineta noteikumu Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” 177. punkts noteic, ka daudzdzīvokļu ēkas atbildīgajai personai par ugunsdrošību ir jāizstrādā ugunsdrošības instrukcijas daudzdzīvokļu ēkas koplietošanas telpām un teritorijai. Ar ugunsdrošības instrukciju ne retāk kā reizi gadā nepieciešams iepazīstināt kopīpašniekus, īrniekus un nomniekus.

Saskaņā ar Ugunsdrošības un ugunsdzēsības likuma 9. pantu daudzdzīvokļu mājā atbildība par ugunsdrošību koplietošanas telpās ir visiem dzīvokļu īpašniekiem vai arī pārvaldniekam, ja tas paredzēts pārvaldīšanas līgumā. Līdz ar to daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašniekiem ir jāpārliecinās, ka daudzdzīvokļu mājas pārvaldīšanas līgumā pārvaldniekam ir deleģēts pienākums nodrošināt ugunsdrošības prasību izpildi daudzdzīvokļu mājas koplietošanas (kopīpašuma) daļās.