Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Mainot pilsonību, īpašumtiesības uz zemi saglabājas

J
jautā:
11. oktobrī, 2021
Lāsma

Labdien! Pieder nekustamais īpašums Rīgā un Madonā. No tiem ir 3 ha lauksaimniecības zemes. Tagad plānoju iegūt trešās valsts pilsonību un atteikties no Latvijas pilsonības. Vai ar pilsonības zaudēšanu mainās manas īpašumtiesības attiecībā uz manu nekustamo īpašumu (īpaši uz lauksaimniecības zemi)?

A
atbild:
18. oktobrī, 2021
Olga Lauva
juriste

Atbilstoši Civillikuma 3. pantam katra civiltiesiskā attiecība apspriežama pēc likumiem, kas bijuši spēkā tad, kad šī attiecība radusies, pārgrozījusies vai izbeigusies. Neskartas paliek jau iegūtās tiesības.

Tātad, ja atteiksieties no Latvijas valsts pilsonības, īpašumtiesības uz nekustamo īpašumu, tai skaitā uz lauksaimniecībā izmantojamo zemi, jums saglabāsies.

Atbilstoši Latvijas Republikas Satversmes 105. pantam īpašuma tiesības var ierobežot vienīgi saskaņā ar likumu.

Vairāk par darījumu un darījumu ar lauksaimniecībā izmantojamo zemi subjektiem var uzzināt likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” 28. un 28.1 pantā.