Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Sociālās iemaksas pašnodarbinātajam, ja ienākums mēnesī pārsniedz 500 eiro

J
jautā:
07. septembrī, 2021
Gita

Labdien! Pašnodarbinātais ir uzrakstījis iesniegumu VID, ka trešajā ceturksnī viņa ienākumi nepārsniegs 1500 EUR, bet vienā mēnesī, piemēram, viņš ir nopelnījis vairāk nekā 500 EUR. Kā tiek aprēķināti nodokļi? Paldies!

A
atbild:
15. septembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Pašnodarbinātais maksā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) reizi ceturksnī, norādot katrā mēnesī gūto ienākumu, no kura veic iemaksas.

Ja mēnesī ienākums ir mazāks par 500 eiro, tad iemaksu likme ir 10%. Šis maksājums ir paredzēts tikai pensiju apdrošināšanai.

Ja kādā mēnesī ienākums ir 500 eiro un lielāks, piemēram, 600 eiro, par šo mēnesī iemaksas jāveic 31,07% apmērā vismaz no 500 eiro. Iemaksas ar 31,07% likmi var samaksāt no visa ienākuma (600 eiro), taču likums paredz, ka no minimālās algas pārsnieguma summas, kas šajā piemērā ir 100 eiro, var arī maksāt tikai 10% likmi.