TĒMA: Mājoklis

Īres līguma pagarināšana

J
jautā:
02. jūlijā, 2021
DZIDRA BĒRZIŅA

Mājā Rīgā, Krāsotāju ielā 13 A, notiek kapitālais remonts (mājas renovācija), īres līgums izbeidzās š. g. 31. decembrī, bet man nav iespējas uzzināt, vai īres līgums tiks pagarināts, jo namu pārvaldnieks uz telefona zvaniem neatbild. Saskaņā ar līguma noteikumiem pēc līguma izbeigšanās termiņa dzīvoklis jāatbrīvo triju dienu laikā, kas šajos apstākļos nav iespējams, jo ir jāatrod arī jauns dzīvoklis. Vai varbūt šajā gadījumā izīrētājam būtu jāierāda man cita dzīvesvieta? Jau šobrīd dzīves apstākļi sakarā ar remontu ir apgrūtinoši: vairākkārt tiek pārrauts TV kabelis, pārtraukta ūdens padeve, nebrīdinot iepriekš, kāpņu telpas ir pilnas ar remonta gružiem. Kā man šādā situācijā rīkoties? Vai es drīkstu pārtraukt īres tiesības, pamatojoties uz minētajiem apstākļiem?

A
atbild:
06. jūlijā, 2021
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jānis Lapsa, zvērināts advokāts, LU Juridiskās fakultātes lektors

No jautājuma izriet, ka īres līgums jau ir izbeidzies un īrniekam vairs nav tiesiska pamata uzturēties dzīvoklī. Vēl jo vairāk to apstiprina norādītais, ka pēc līguma izbeigšanas dzīvoklis bija jāatbrīvo. Jāatceras, ka tikai rakstveidā noslēgts dzīvojamās telpas īres līgums ir pamats telpu lietošanai.