Lasīšanai: 1 minūte

Kā aprēķina atvaļinājuma naudu

J
jautā:
17. jūnijā, 2021
Žanis

Labdien! Interesē atvaļinājuma naudas izmaksa. Strādāju piecus mēnešus, pirmās trīs algas bija pārbaudes laiks 700 eiro (uz rokas), tagad jau otro mēnesi sanāk apmēram 1200 eiro (uz rokas), strādāju aptuveni 9 stundas dienā, sanāk 22 darba dienas mēnesī. Kādai ir jābūt atvaļinājuma naudai uz nedēļu? Neticu, ka piešķirtā atvaļinājuma nauda ir 50 eiro.

A
atbild:
28. jūnijā, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas aprēķinu regulē Darba likuma 75. panta astotā daļa, nosakot, ka par ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma vai apmaksātā papildatvaļinājuma laiku izmaksājamās samaksas summu aprēķina, dienas vai stundas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu vai stundu skaitu atvaļinājuma laikā.

Jāpiebilst, ka darba devējs atvaļinājuma laikā apmaksā tikai darba dienas/darba stundas.

Darbiniekam ir tiesības prasīt darba devējam izskaidrot darba samaksas, tostarp atvaļinājuma naudas, aprēķinu.