Kāds sertifikāts nepieciešams, lai strādātu spēļu zālē

J
jautā:
10. jūnijā, 2021
Jeļena

Ja es neesmu vakcinēts un pēdējās 180 dienas neesmu slimojis ar Covid-19, vai es varu sākt darbu, ja strādāju spēļu zālē?

A
atbild:
07. jūlijā, 2021
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Darba tiesību nodaļas Konsultatīvā centra vadītāja

Darba procesā darba devējam un darbiniekiem jāievēro Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” noteiktās prasības, atsevišķu pakalpojumu sniegšanu nodrošinot tikai ar tādu nodarbināto starpniecību, kam ir izsniegts vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts. Ja darbiniekam nav izsniegts sertifikāts, tā nodarbināšana tādos darbos, kuros sertifikāta esamība ir obligāta, ir aizliegta.

Konkrēti darbam spēļu zālē ir nepieciešams viens no minētajiem sertifikātiem. Tas, kāds konkrēti sertifikāts ir nepieciešams jūsu gadījumā, ir jājautā darba devējam, jo atbilstoši noteikumiem darba devējs (saimniecisko pakalpojumu sniedzējs) ir tiesīgs izvēlēties uzņēmuma darbības formu – ar vai bez ierobežojumiem.