Lasīšanai: 1 minūte

Kā noskaidrot, kad pēc atvaļinājuma ir jāatgriežas darbā

J
jautā:
15. aprīlī, 2021
Elīna

Labdien! Atvaļinājums sākas 30.04.2021. Kad jābūt darbā, ja atpūta būs divas nedēļas ilga?

A
atbild:
19. aprīlī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jūsu atvaļinājuma pēdējā diena būs 16. maijs, darbā jāatgriežas 17. maijā.

Atvaļinājuma laikā iekrīt trīs svētku dienas: 1. maijs (LR Satversmes sapulces sasaukšanas diena, Darba svētki), 4. maijs (LR Neatkarības atjaunošanas diena), 9. maijs (Mātes diena). Attiecīgi atvaļinājums tiek pagarināts par trim dienām – 14., 15., 16. maiju.

Darbiniekam ir tiesības visus ar darba attiecībām saistītos jautājumus, tostarp piešķirtā atvaļinājuma periodu, noskaidrot pie daba devēja. Tas dos iespēju laikus uzzināt darbā atgriešanās dienu un neradīt liekas domstarpības.