Atvaļinājuma kompensācija, darba attiecības izbeidzot

J
jautā:
09. aprīlī, 2021
Mārīte Abricka

Labdien! Strādāju divās PII par skolotāju. Šobrīd ilgstoši esmu uz slimības lapas, pēc tās noslēgšanas uz otro piestrādes darbu neatgriezīšos. Vai man pienākas atvaļinājums, vai varu uzreiz to izmantot? Paldies!

A
atbild:
16. aprīlī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Informāciju par uzkrāto atvaļinājumu visprecīzāk var sniegt iestādes personāldaļas vadītājs.

Ja esat nolēmusi darba attiecības vienā no abām darbavietām pārtraukt, tad ir jāvēršas pie vadītāja ar iesniegumu par darba attiecību pārtraukšanu. Apstāklim, ka šobrīd jums izsniegta darba nespējas lapa, nav nozīmes. Ja darba attiecības tiek pārtrauktas pēc jūsu izvēles, tad pamatojumā ir norādāms Darba likuma 100. pants.

Jums būtu svarīgi uzteikumā norādīt, ka lūdzat slimības laiku iekļaut uzteikuma termiņā. Tas nozīmē, ka pēc uzteikuma saņemšanas darba attiecības šajā iestādē tiks izbeigtas pēc viena mēneša.

Proporcionāli nostrādātajam laikam jums tiks aprēķināta un izmaksāta neizmantotā atvaļinājuma kompensācija.