TĒMA: Veselība

Atteikums no medicīniskās apaugļošanas

J
jautā:
12. martā, 2021
Arīna

Labdien! Jautājums par valsts apmaksāto mākslīgo apaugļošanu. Vai uz to var pieteikties atkārtoti, ja iepriekš esi atteicies, kad bija pienākusi tava kārta?

A
atbild:
22. martā, 2021

Medicīniskā apaugļošana no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksāta:

  • sievietēm līdz 37 gadu vecumam (ieskaitot), izņemot gadījumus, ja no valsts budžeta līdzekļiem jau ir apmaksātas divas neveiksmīgas medicīniskās apaugļošanas procedūras (pēc embrija transfēra nav iestājusies klīniski apstiprināta grūtniecība);
  • sievietēm pēc 37 gadu vecuma, ja līdz 37 gadu vecumam uzsāktā olšūnu stimulācija ar medikamentiem ir bijusi veiksmīga un medicīniskā apaugļošana tiek turpināta līdz embrija transfēram bez tā sasaldēšanas.

Ja sešu mēnešu laikā pēc uzaicinājuma vēstules saņemšanas nav iespējams uzsākt pakalpojumu, persona var atteikties no pakalpojuma un reģistrēties rindā atkārtoti. Atteikums no pakalpojuma netiek uzskatīts par neveiksmīgu medicīniskās apaugļošanas procedūru.