Ja gada beigās nav vērtējuma, tad tiek noteikti papildu mācību pasākumi

J
jautā:
01. martā, 2021
Anomīms

Ja ir vērtējums NV, vai tā dēļ var tikt noņemta daļa no vasaras brīvlaika?

A
atbild:
26. martā, 2021
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Skolēnu pārceļ vispārējās izglītības programmas nākamajā klasē, ja visos mācību priekšmetos (izņemot mācību priekšmetus, no kuriem ir atbrīvots) skolēns ir saņēmis gada vērtējumu, kas nav zemāks par četrām ballēm, vai attiecīgi aprakstošo vērtējumu 1.–3. klasē normatīvajā regulējamā noteiktajos mācību priekšmetos. Visi kritēriji pārcelšanai nākamajā klasē noteikti Ministru kabineta 2015. gada 13. oktobra noteikumu Nr. 591 “Kārtība, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības programmās, speciālajās izglītības iestādēs un speciālajās pirmsskolas izglītības grupās un atskaitīti no tām, kā arī pārcelti uz nākamo klasi” 32. punktā.

Līdz ar to, ja gada beigās kādā mācību priekšmetā nav vērtējuma (NV), skolēnam tiek noteikti papildu mācību pasākumi, kuri tiek īstenoti pēc mācību gada beigām, tātad vasarā. Papildu mācību pasākumi un pēcpārbaudījumi skolēnam ir obligāti visos mācību priekšmetos, kuros gada vērtējums ir bijis zemāks par četrām ballēm vai gada vērtējuma nav. Mācību pasākumu ilgums nepārsniedz divas nedēļas un turpinās ne ilgāk kā līdz nākamā mācību gada sākumam. Papildu mācību pasākumu noslēgumā, bet ne vēlāk kā līdz nākamā mācību gada sākumam par noteiktajos mācību pasākumos apgūto mācību saturu tiek organizēti pēcpārbaudījumi, kuru termiņus ar rīkojumu nosaka skolas direktors.