Bezdarbnieka palīdzības pabalstu maksā četrus mēnešus

J
jautā:
10. februārī, 2021
Kristine

Labdien! Esmu bezdarbniece no pagājušā gada februāra. Nesen dzemdēju bērniņu, bet pašreiz nevaru strādāt sakarā ar visu šo situāciju. Vai es kā bezdarbniece (šobrīd saņemu bezdarbnieka palīdzības pabalstu) varu pretendēt uz bezdarbnieka pabalstu līdz 1,5 g.? Vai man izmaksas vai ne? Paldies!

A
atbild:
15. februārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalstu izmaksā ne ilgāk kā 8 mēnešus.

Ja Covid-19 saistīto apstākļu dēļ nav iespējams atgriezties darbā vai gūt ienākumus no saimnieciskās darbības un saglabājas bezdarbnieka statuss, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai var pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu. To jūs jau saņemat.

Bezdarbnieka palīdzības pabalstam ir noteikts maksimālais izmaksas periods. To piešķir no nākamās dienas, kad beidzas bezdarbnieka pabalsta izmaksa un izmaksā ne ilgāk par četriem mēnešiem.

Līdz bērna pusotra gada vecumam maksā bērna kopšanas pabalstu – 171 eiro mēnesī. Pabalsta pieprasīšanai jāiesniedz iesniegums Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.