Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Valsts nodeva par laulāto kopmantas atzīšanu

J
jautā:
04. februārī, 2021
Svetlana

Labdien! Gribu sniegt prasību tiesā, lai viena laulātā mantu atzītu par kopmantu. Ir jāmaksā valsts nodeva noteiktā apmērā no prasības summas. Vai ir jāvērtē visa manta? Vai nekustamajam īpašumam der kadastrālā vērtība?

A
atbild:
05. martā, 2021
Marika Mure
juriste

Atbilstoši Civilprocesa likuma 35. panta pirmās daļas 9. punktam prasībām par īpašumtiesībām uz nekustamo īpašumu prasības summa ir nekustamā īpašuma vērtība, kas ir ne mazāka par īpašuma kadastrālo vērtību.

Tādējādi, ceļot šādu prasību, īpašuma vērtēšana nav nepieciešama. Valsts nodevas aprēķinu var veikt, ņemot vērā īpašuma kadastrālo vērtību.