Lasīšanai: 1 minūte

Vidējās izpeļņas aprēķina periods

J
jautā:
01. decembrī, 2020
Inese

Labdien! Lūdzu skaidrojumu par dienas vidējās izpeļņas aprēķināšanu atvaļinājuma kompensācijai.
Situācija ir tāda: tika pārtrauktas darba attiecības šā gada 30. novembrī (pēdējā darba diena), pienākas arī atvaļinājuma kompensācija par X dienām. Normālais darba laiks, pārtraukums darbā nav bijis.
Kāds periods ir jāizmanto dienas vidējās izpeļņas aprēķināšanai (maijs–oktobris vai jūnijs–novembris)?

A
atbild:
28. decembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tā kā darba attiecību pēdējais mēnesis ir novembris, izmaksājamajai kompensācijai vidējās izpeļņas aprēķinu piemēro par sešiem mēnešiem pirms šī mēneša, tātad – par oktobri, septembri, augustu, jūliju, jūniju, maiju.