Kāds dokuments B kategorijas apmācību laikā var aizstāt braukšanas mācību atļauju

J
jautā:
12. novembrī, 2020
Elvis

Labdien! Vai traktortehnikas tiesības der kā baltās tiesības B kategorijas autovadītāja apliecības kārtošanai?

A
atbild:
29. decembrī, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Ceļu satiksmes likuma (CSL) 22. panta sestajā daļā noteikts, ka, piedaloties ceļu satiksmē, personai, kura mācās braukt ar mehānisko transportlīdzekli (izņemot trolejbusu), jābūt klāt braukšanas mācību atļaujai vai dokumentam par tiesībām vadīt mehāniskos transportlīdzekļus. Pēc policijas darbinieku pieprasījuma attiecīgās personas pienākums ir uzrādīt šo dokumentu.

Savukārt CSL 1. panta pirmās daļas 11. punktā noteikts, ka mehāniskais transportlīdzeklis ir pašgājējs transportlīdzeklis, kas pārvietojas pa ceļu ar savu enerģiju (tostarp traktortehnika un trolejbuss), izņemot sliežu transportlīdzekļus.

Tādējādi, ņemot vērā, ka traktortehnikas vadītāja apliecība ir dokuments, kas apliecina tiesības vadīt mehāniskos transportlīdzekļus, un personai, kas mācās braukt ar mehānisko transportlīdzekli (izņemot trolejbusu), nav obligāti jābūt klāt braukšanas mācību atļaujai, jo tās vietā der arī dokuments, kas apliecina tiesības vadīt mehāniskos transportlīdzekļus, secināms, ka traktortehnikas vadītāja apliecība B kategorijas apmācību laikā var aizstāt braukšanas mācību atļauju.

Vienlaikus vēršam uzmanību, ka atbildei ir tikai informatīvs raksturs.

Proti, mulsina fakts, ka Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) mājaslapā ir norādīts, ka mācību braukšanas ar A1, A2, A, B1, B vai C1 kategoriju transportlīdzekļiem nolūkos var izmantot arī mopēda vadītāja apliecību, bet nav norādīts, ka var izmantot traktortehnikas vadītāja apliecību.

Tādējādi, lai noskaidrotu precīzu informāciju, aicinām sazināties ar CSDD. Kontaktinformāciju var meklēt šeit.