Lasīšanai: 1 minūte

Kā aprēķina atvaļinājuma dienas

J
jautā:
11. novembrī, 2020
Valdis

Labdien! Es joprojām neizprotu atvaļinājuma dienu aprēķinu. Vai var izstāstīt, kā tiek aprēķinātas atvaļinājuma dienas? Piemēram, cik dienas man jānostrādā, lai saņemtu vienu atvaļinājuma dienu?

A
atbild:
24. novembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam viena gada laikā Darba likums paredz tiesības uz četru kalendāra nedēļu ilgu atvaļinājumu, t.i., 28 atvaļinājuma dienām. Darba devējs atvaļinājuma laikā apmaksā tikai darba dienas, sestdiena un svētdiena netiek apmaksāta. Proti, darbinieks 11 mēnešus strādā, vienu mēnesi atpūšas. Tiesības uz atvaļinājumu pilnā apmērā jaunam darbiniekam rodas pēc sešiem nostrādātiem mēnešiem.

Aprēķinos tiek pieņemts, ka viens darba attiecību mēnesis dod tiesības uz 1,68 atvaļinājuma dienām.