Lasīšanai: 1 minūte

Izsoles atcelšana nav iespējama

J
jautā:
04. aprīlī, 2013
Aivars

Labdien! Esmu īpašnieks 1/2 d.d. no dzīvokļa, kas ir ieķīlāts bankā kā
nodrošinājums aizdevumam. Otram dzīvokļa 1/2 d.d. īpašniekam ir pasludināts
maksātnespējas process un īpašuma d.d. ir izlikta uz piespiedu pārdošanu
izsolē. Vai ir iespējams atcelt izsoli un izpirkt 1/2 d.d. par izsoles
sākuma cenu? Vai man būtu jāpiedalās izsolē vai arī jāgaida izsoles rezultāti, lai izmantotu pirmpirkuma tiesības? Paldies.

A
atbild:
17. aprīlī, 2013
Solvita Cīrule
juriste

Civilprocesa likumā nav ietverts tāds jēdziens kā "izsoles atcelšana". Savukārt kopīpašnieka pirmpirkuma tiesība būtu izmantojama tikai tad, ja īpašuma domājamā daļa tiktu atsavināta labprātīgi, bet tā neattiecas uz piespiedu izsoli, kā tas ir konkrētajā gadījumā.

Tomēr Jums kā kopīpašniekam ir iespējas piedalīties domājamo daļu izsolē un nosolīt augstāko cenu.