E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 21602
Lasīšanai: 4 minūtes
1
1

Svarīgs ir datums, kurā persona reģistrējas autoskolā

J
jautā:
07. novembrī, 2020
Sintija

Esmu nolikusi CSDD teorijas eksāmenu (21.08.2018.), bet neesmu nolikusi braukšanas eksāmenu. Vai man ir jāiet atkal mācīties skolā vai arī tikai jānokārto (bez skolas apmeklēšanas) CSDD eksāmens un varu pabeigt braukšanas līdz 21.08.2021.?

A
atbild:
29. decembrī, 2020
Linda Ņikona
LV portāls

Precīzu atbildi nav iespējams sniegt, jo jautājumā nav norādīts datums, kurā reģistrējāties autoskolā.

Apmācības autoskolā notiek saskaņā ar Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr. 358 “Noteikumi par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācības programmām”. Minēto MK noteikumu 48. punkts paredz, ka transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas eksāmenus Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) persona var kārtot trīs gadus, skaitot no reģistrēšanās dienas autoskolas mācību grupā. Ja persona minētajā termiņā eksāmenus nekārto vai nenokārto, transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanai tā reģistrējas jaunā autoskolas mācību grupā un atkārtoti beidz apmācību autoskolā.

Proti, kad pilnībā pabeigta apmācība autoskolā, trīs gadu laikā no reģistrēšanās dienas autoskolas mācību grupā ir jānokārto CSDD eksāmeni un jāiegūst vadītāja apliecība.

Pēc apmācības beigām autoskolā individuāli vai ar autoskolas palīdzību var pieteikties uz vadītāja kvalifikācijas iegūšanas teorētisko un (vai) braukšanas eksāmenu kādā no 10 CSDD klientu apkalpošanas centriem, kas sniedz vadītāju kvalifikācijas pakalpojumus.

Saskaņā ar MK noteikumu Nr. 103 21. punktu transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanai eksāmenus CSDD kārto šādā secībā: vispirms kārto teorētisko eksāmenu, bet pēc tā sekmīgas nokārtošanas – vadīšanas eksāmenu.

Vienlaikus vadīšanas eksāmens CSDD ir jānokārto gada laikā pēc teorijas eksāmena nokārtošanas CSDD. Pretējā gadījumā teorijas eksāmens jākārto atkārtoti. Proti, ja CSDD teorijas eksāmens tika nokārtots 21.08.2018., tad CSDD braukšanas eksāmens bija jānokārto līdz 21.08.2019. Ja kopš reģistrēšanās autoskolā pirmās dienas nav pagājuši trīs gadi, tad jums nav atkārtoti jāveic apmācība autoskolā, bet atkārtoti jānokārto teorijas eksāmens CSDD un attiecīgi pēc tam, iekļaujoties trīs gadu termiņā kopš reģistrēšanās autoskolā, CSDD braukšanas eksāmens.

Piemērs:

Anna autoskolā iestājās 01.01.2018., tādējādi Annai jānokārto visi CSDD eksāmeni līdz 01.01.2021.

Anna 21.08.2018. nolika CSDD teorijas eksāmenu, bet tā arī nepieteicās braukšanas eksāmenam CSDD.

25.09.2019. Anna beidzot vēlējās pieteikties CSDD braukšanas eksāmenam, bet nevarēja to izdarīt, jo tas bija jānokārto gada laikā pēc sekmīga CSDD teorijas eksāmena nolikšanas. Annai atkārtoti bija jānokārto CSDD teorijas eksāmens.

CSDD teorijas eksāmenu atkārtoti Anna nokārtoja 25.10.2019. Savukārt 14.05.2020. Anna nokārtoja CSDD braukšanas eksāmenu un ieguva vadīšanas tiesības.

Vienlaikus vēršam uzmanību: saistībā ar Covid-19 pastāv iespēja, ka arī jūsu gadījumā eksāmenu kārtošanas un kursu beigšanas termiņš var tikt pagarināts par ārkārtējās situācijas laiku, kas bija izsludināta pavasarī, jo tobrīd CSDD uz laiku nevarēja pieteikties braukšanas eksāmenam. Proti, pavasarī CSDD mājaslapā tika norādīts, ka eksāmenu kārtošanas un kursu beigšanas termiņi tiek pagarināti par ārkārtējās situācijas laiku.

Šobrīd CSDD turpina sniegt pakalpojumus; teorētiskajiem un transportlīdzekļu vadīšanas eksāmeniem ir jāpiesakās, izmantojot e-CSDD vai zvanot uz tālruni 67025777.

Lai noskaidrotu precīzu informāciju par savu konkrēto situāciju, aicinām sazināties ar CSDD Klientu apkalpošanas centru (kontaktinformācija un regulārie darba laiki pieejami ŠEIT).

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 180 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU