Vai var saņemt atbalstu jaunam elektrības pieslēgumam

J
jautā:
12. oktobrī, 2020
Valts

Labdien! Vai no valsts vai pašvaldības ir iespējams saņemt atbalstu jauna elektrības pieslēguma ierīkošanai? Zinu, ka ir atbalsts aizsargājamajām personām, bet pārējiem? Situācija: īpašums atrodas pilsētas teritorijā, dzīvojamo māju apbūves zonā, kur jau ir elektrības pieslēgums citiem īpašumiem, bet ST ziņo, ka pašreizējai infrastruktūrai jaunu pieslēgumu vairs nevar izveidot un ir jāveic jaunas līnijas izbūvēšana, kas, protams, prasa pamatīgus ieguldījumus, apmēram 20 tūkstošus eiro.

A
atbild:
14. oktobrī, 2020

Pašlaik nav spēkā kopējā valsts atbalsta programma jauna elektrības pieslēguma ierīkošanai, taču, pēc AS “Sadales tīkls” rīcībā esošās informācijas, dažas pašvaldības piedāvā atbalstu. Katrai pašvaldībai nosacījumi atbalsta saņemšanai var atšķirties. Visbiežāk situācijās, kad klients vēlas noskaidrot iespējamos atbalsta mehānismus no pašvaldības, viņš sākotnēji vēršas “Sadales tīklā” ar lūgumu sagatavot tehniskos noteikumus elektrības pieslēguma izbūvei konkrētā adresē, kur tiek iezīmētas arī aptuvenās pieslēguma ierīkošanas izmaksas. Ar šo informāciju klients pēc tam vēršas attiecīgajā pašvaldībā, lai noskaidrotu atbalsta iespējas. Jāpiemin, ka atbilstoši “Sistēmas pieslēguma noteikumiem elektroenerģijas sistēmas dalībniekiem” pieslēgumiem līdz 100 ampēriem “Sadales tīkls” sedz 50% no pieslēguma ierīkošanas izmaksām.