Lasīšanai: 1 minūte

Kabeļlīniju aizsargjoslas platums

J
jautā:
06. novembrī, 2023
Irina

Labdien! Gar vasarnīcas zemesgabalu aiz žoga ir ierakts AS “Sadales tīkls” kabelis. Vasarnīcā ir ierīkots pieslēgums, vienlaikus uzstādīts skaitītājs un pievadīts spriegums. Vai ir kādi ierobežojumi, ja uz iepriekšminētā zemesgabala paralēli kabelim tiek būvēta jauna ēka?

A
atbild:
24. novembrī, 2023

Aizsargjoslu likums nosaka kabeļlīniju aizsargjoslas platumu (viens metrs uz katru pusi no kabeļa ass). Zemes īpašniekam ir jāievēro likumā minētais un saimnieciskā darbība jāveic, rēķinoties ar šo aizsargjoslu (proti, darbi, kas saistīti ar būvniecību, zemes rakšanu “Sadales tīkla” elektrolīniju aizsargjoslā, nedrīkst notikt bez saskaņojuma, arī pašu darbu veicēju drošības apsvērumu dēļ). Darbus var saskaņot elektroniski vietnē saskano.sadalestikls.lv.

Vienlaikus zemes īpašniekam jāievēro arī normatīvie akti, kas attiecas uz būvniecību un šo darbu saskaņošanu atbildīgajās institūcijās (piemēram, vietējā būvvaldē).