TĒMA: Ģimene

Vai audžuvecākam ir iespējams iegūt vecāka statusu

J
jautā:
10. septembrī, 2020
Mareks

Labdien! Vai audžumātei ir iespējams piešķirt pilnvērtīgas mātes tiesības, ja dzīvojam ģimenē, kurā viens no bērniem ir manā (tēva) aizgādniecībā? Vai tas ir kādā veidā oficiāli nokārtojams? Bērna bioloģiskajai mātei nav nekāda kontakta ar bērnu jau no agrīna vecuma, nepilna mēneša pēc dzimšanas, un es esmu audzinājis bērnu viens.

A
atbild:
08. oktobrī, 2020
Marika Mure
juriste

Lai sniegtu pilnvērtīgu un vispusīgu atbildi, būtu nepieciešama papildu informācija, piemēram, vai jūs esat laulāts pāris, vai bērna bioloģiskajai mātei ir atņemtas aizgādības tiesības u. c. apstākļi.

Teorētiski jūsu situācija būtu risināma ar bērna adopciju. Adopcijas noteikumus un kārtību nosaka Civillikuma Ģimenes tiesību daļa un Ministru kabineta 08.11.2018. noteikumi “Adopcijas kārtība”. Lai saņemtu noteiktākas atbildes par bērna adopcijas iespējām, jums būtu jāvēršas bāriņtiesā, kuras darbības teritorija atbilst jūsu deklarētajai dzīvesvietai, jo bērna adopcijas jautājumi primāri ir bāriņtiesas kompetencē.