TĒMA: Nodokļi

Kā izbeigt saimniecisko darbību

J
jautā:
01. septembrī, 2020
Daniels

Labdien! Kurā VID mājaslapas sadaļā var noņemt saimnieciskās darbības veicēja statusu?

A
atbild:
07. septembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapā publicētajā informācijā saimnieciskās darbības veicējiem ir paskaidrots arī tas, kā izbeidzama saimnieciskā darbība. To var izdarīt elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Iesniegumu par saimnieciskās darbības izbeigšanu iesniedz, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu: izvēloties dokumentu grupu “Nodokļu maksātāju reģistrācijas un datu izmaiņu veidlapas” – “Nodokļu maksātāja (fiziskās personas) reģistrācijas dati”. No saraksta izvēlas saimnieciskās darbības reģistrācijas veidu, kura darbību persona ir nolēmusi izbeigt, pie attiecīgā saimnieciskās darbības veida izvēlas “mainīt reģistrācijas datus” un veidlapā atzīmē saimnieciskās darbības beigu datumu.

Pēc saimnieciskās darbības izbeigšanas nākamajā gadā no 1. marta līdz 1. jūnijam vai no 1. aprīļa līdz 1. jūlijam (atkarībā no tā, kādi bijuši ienākumi) iesniedz gada ienākumu deklarāciju, aprēķina un nomaksā nodokli par ienākumu no saimnieciskās darbības.

Ja ir kādas neskaidrības, saziņai var izmantot VID EDS sadaļu “Sarakste ar VID”.