Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Vai var audzēt kaņepes kanabidiola (CBD) ieguvei

J
jautā:
15. augustā, 2020
miks

Sveiki! Vai Latvijā ir atļauts audzēt (CBD) “zālīti” pašu izmantošanai?

A
atbild:
17. augustā, 2020
Inese Helmane
LV portāls

Par šo jautājumu LV portāls ir rakstījis daudzkārt, piemēram, šajā e-konsultācijā. Saskaņā ar likuma “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” 6. panta otro daļu Latvijā šķiedras un sēklu ieguvei, kā arī dārzkopības mērķiem atļauts audzēt sējas kaņepes (Cannabis sativa subsp. sativa). Likums ļauj sējas kaņepes audzēt iepriekš minētajiem mērķiem – šķiedras, sēklu ieguvei un dārzkopībai –, līdz ar to kaņepju audzēšana Latvijā kanabidiola (CBD) ieguvei nav atļauta.

Vairāk par likumdošanu šajā jautājumā var lasīt LV portāla publikācijā “Latvijā aizliegts audzēt Indijas kaņepes un miega magones”.