Lasīšanai: 1 minūte

Pabalsts darbiniekam, ja miris tuvinieks

J
jautā:
07. jūlijā, 2020
Diāna

Labdien! Es strādāju pašvaldības iestādē. Man nomira tēvs. Kādi pabalsti man pienākas no pašvaldības? Darba kolēģi apgalvo, ka man pienākas bēru pabalsts un arī zaudējuma pabalsts. Kā īsti ir?

A
atbild:
20. jūlijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 19. pants nosaka pabalstu amatpersonas (darbinieka) nāves gadījumā, savukārt 20. pants paredz pabalstu ģimenes locekļa nāves gadījumā.

Pašvaldības domes savos noteikumos vai nolikumos nosaka konkrētas sociālās garantijas (saskaņā ar Pašvaldību likumu, Atlīdzības likumu un citiem normatīvajiem aktiem) amatpersonām un darbiniekiem.